Misli ob zaključku usposabljanj MI!

Med septembrom in oktobrom smo v okviru projekta Mi!-mladinski inkubator izvedli 90 urno usposabljanje o mladinskem delu. V usposabljanje se je vključilo 36 mladih, starih med 17 in 29 let, ki so želeli pridobiti nova znanja, veščine, praktična znanja in spoznati nove ljudi. Delavnice smo izvajali v prostorih Mladinskega kulturnega centra Maribor.

Glavna predavateljica, univerzitetna diplomirana socialna pedagoginja, mladinska delavka, aktivistka na področju človekovih pravic in trenerka v neformalnem izobraževanju z večletnimi izkušnjami dela v mladinskem sektorju, je bila Tanja Veber. Vlogo moderatork sta prevzeli Adrijana Kos, ki ima dolgoletne izkušnje na področju koordinacije Erasmus+ projektov, poskrbela pa je tudi, da so se udeleženci vedno počutili dobro (»lačen in žejen« ni ostal nobeden), in Doris Špurej, z izkušnjami predvsem na področju dela z ranljivimi skupinami.  

Tekom usposabljanj so se nam pridružili še gostujoči predavatelji Luka Kristić, ki je udeležence delavnic predal zanimiva znanja o promociji in uporabi družbenih omrežij v mladinskem delu. Svoje dolgoletne izkušnje s pisanjem in koordinacijo projektov je podelila z udeleženci Marja Guček, direktorica MKC Maribor.

Udeležence smo popeljali skozi različne teme, ki se vežejo na mladinsko delo: osnove mladinskega dela, delo s skupinami, delo z ranljivimi skupinami, projektno delo, mednarodno mladinsko delo in Erasmus+ program, promocija in družbena omrežja, Kako pripraviti delavnico?, digitalno mladinsko delo, Katera so orodja za spremljanje in beleženje pridobljenih izkušenj, znanj in kompetenc? …

Ampak pozor … delavnice se še nadaljujejo, zato:

Vsi, ki bi se želeli pridružiti projektu MI!, delavnice sedaj potekajo preko spleta, tako da se še zmeraj lahko prijavite na povezavi www.inkubator-brezice.si/prijavi-se

Kaj so povedali udeleženci o delavnicah?

 »Super, odlična energija, skupinska dinamika. Na splošno: lahko sem bila to kar sem, v skupini sem se počutila dobro.«

»Sproščeno, polno smeha, igre za dvig energije –»energizer-ji« - so pomagale pri vzdušju.«

»Pestro delo ves čas izvajanja delavnic. Ni bilo vmesnega »nedela«, maksimalno smo izkoristili čas za učenje zame novega načina dela.«

»Tukaj sem se počutila domače, sprejeto, sproščeno.«

»Kaj bom odnesla s sabo? Nov, drugačen pogled na življenje, nova znanja, kompetence, nova poznanstva, izkušnje, boljše poznavanje samega sebe.«

»Kaj bom odnesla s sabo? Širši pogled na mladinsko delo, znanje o delavnicah na splošno in večjo podporo za življenje.

»Najboljši del delavnic so bile vikend delavnice – naporne a polne smeha.«

 

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.