SOFINANCIRANE VSEBINE KC PEKARNA / 2022
Projekti in vsebine na področju mladinskega dela, kulture in družbe na območju KC Pekarna, ki jih je v letu 2022 finančno podprl MKC Maribor na podlagi sklepa št. 123-01/2022.
DRUŽABNI POPOLDAN V SKLOPU OBLETNICE KC PEKARNA
Prijavitelj: Behrooz Azhdari
Prijavitelj je prispeval svoje znanje in znanje ostalih udeleženih v projektu, s katerimi je razvil prijeten popoldan z osrednjim dogajanjem na terasi HOP. DJ popoldan se je prepletel tudi z Urško Gajšt, ki je dogodek začinila z avtorsko poezijo.
TELO V DIALOGU, I IN II
Prijavitelj: Zavod za poetizacijo sveta Dve luni
Sklop ustvarjalnih delavnic - Telo v dialogu je ponudil priložnost za ustvarjalno izražanje mladih na nov način, da bi s tem doživeli nekaj novega in se hkrati lažje izražali in uživali v družbi dobrih ljudi. Odvili ste se 2 delavnici, pri čemer je prva Telo v dialogu I bila namenjena pisanju o pregledanemu vizualnemu materialu, na kateri so udeleženci ustvarili svoje delo in ga predstavili, druga delavnica Telo v dialogu II, pa je namenjena ustvarjanju s fotografijo in svojem posebnem delu telesa ter razstavi.
TANDEM II
Prijavitelj: Zavod za poetizacijo sveta Dve luni
Mentorski program Tandem je namenjen mladim ustvarjalcem, ki imajo priložnost ustvarjat z uveljavljenimi umetniki. V projektu Tandem II se je mlada vizualna umetnica Sara Stiplovšek povezala z nagrajeno oblikovalko Niko Ferš in ustvarili sta predlogo knjižnega ovitka in vložka, ki bo čim bolj trajnosten in v oblikovnem smislu izstopal med aktualnimi leposlovnimi izdajami v Sloveniji.
KLIC NA POMOČ MARIBORSKI MLADI PUNK SCENI
Prijavitelj: KUD Pilula
Društvo je z dogodkom pokazalo lokalni sceni, da so tudi mladi tisti, ki radi poslušajo tršo in hitro glasbo in z ljubeznijo tvorijo stike preko punk glasbe po celotni Sloveniji. Dogodek je predstavil 3 mlade neuveljavljene punk bande – DIY.
DOGODEK ROKOVSKE OZ. MATALNE NARAVE
Prijavitelj: KUD Pilula
Društvo je organiziralo dogodek rokovske oz. metalne narave, na katerega so povabili 2 benda oz. skupini, ki še nista toliko uveljavljeni. Skupini sta DIY – kar pomeni do it yourself – pridejo igrat, ker hočejo igrat.
2 DNEVNI PRIKAZ IZDELOVANJA IN IGRANJA NA INSTRUMENT
Prijavitelj: Scrappy drums
V 2 dneh so udeleženci spoznavali postopek izdelave bobna, orodja za oblikovanje, se učili o varni rabi, tehniki, o barvanju, poslikavi ter uglaševanju instrumenta, poskušali razstavljene bobne in se učili igranja. Izdelal se je boben, ki je bil podarjen Kulturnemu centru Pekarna.
KONCERTNI DOGODEK NA PROSTEM
Prijavitelj: Brutal partysan
Ob 28. obletnici KC Pekarna, se je odvil koncertni dogodek na prostem, sestavljen iz 2 delov, prvi del je bila plesalka z ognjem, drugi del pa nastop alternativne slovenske glasbene skupine z družbenokritičnim besedilom, ki mlade spodbuja k avtonomiji in kritični miselnosti.
OVEKOVEČENJE POSLANSTVA KC PEKARNA – kratki film
Prijavitelj: Brutal partysan
Film predstavlja glavne prostore in akterje v KC Pekarna, ki v KC P izlivajo svojo ustvarjalnost in omogočajo izražanje mladih.
GRAFITI DELAVNICA - Krešimir Golubić – Leon, grafiti
Prijavitelj: Društva Skrinjica idej
Umetnik je naredil grafiti umetniško intervencijo, po dogovoru na območju KC Pekarna. V dogodek je bila vključena tudi delavnica in podkast pogovora.
VOKALNE DELAVNICE
Prijavitelj: KUD Coda
2 urna delavnica petja, ki jo je izvedla Barbara Tanze, namenjena spoznavanju najpomembnejših mišic in njihove funkcije pri petju, kaj je podglasilčni pritisk in praktičnim vajam.
SOFINANCIRANE VSEBINE KC PEKARNA / 2021
Projekti in vsebine na področju mladinskega dela, kulture in družbe na območju KC Pekarna, ki jih je v letu 2021 finančno podprl MKC Maribor na podlagi sklepa št. 55-01/2021.
Z DOBRO KNJIGO V POLETJE
Prijaviteljica: Nina Medved, samozaposlena v kulturi
Srečanje Z dobro knjigo v poletje bo povezovalo ljubitelje branja različnih generacij v odprt prostor, posvečen branju leposlovja, diskusiji o knjigah in iskanju navdiha za samoizražanje v literarni obliki. Udeleženci bodo skozi izmenjavo predlogov in mnenj o knjigah pridobili vpogled katere knjige so zanje interesantne za branje čez poletje, skozi spoznavanje besedila enega izmed sodobnih, kakovostnih avtorjev ali avtoric bodo oživeli domišljijo in empatijo ter poglobljeno vstopili v delo, vse navedeno na fokusu do samoizražanja. Potekalo bo v sklopu 27. obletnice KC Pekarne in sicer na prostem, na travniku prek MKC Maribor ali v primeru slabega vremena v notranjih prostorih MKC Maribor, 16. in 17. 6. 2021 popoldne. Srečanje bo vodila moderatorka, pesnica in komparativistka Nina Medved ob podpori Mile Kodrič Cizerl, gimnazijke in članice literarne delavnice na II. gimnaziji Maribor.
RAZSTAVA PLAKATOV TOLERANCA KURATORJA MIRKA ILIĆA V PEKARNIŠKEM PARKCU
Prijaviteljica: Tatjana Tanja Cvitko, samozaposlena v kulturi
V času 27. obletnice KC Pekarne od 16. do 19.6. 2021 bo umetnica postavila razstavo 20 plakatov iz projekta TOLERANCA, globalnega ambasadorja strpnosti Mirka Ilića, na območju KC Pekarna, v parku pred MKC Maribor. Razstava se želi predstaviti v javnem prostoru , za kar je KC Pekarna in njeno vključujočo identiteto, družbeno angažiranost, aktivno spodbujanje strpnosti in obsojanja sovražnosti, (ne)strpnosti na vseh nivojih, več kot primerna.
PODKAST REPORTAŽE O MARIBORSKI SVOBODNI REPUBLIKI
Prijaviteljica: Tatjana Tanja Cvitko, samozaposlena v kulturi
V času 27. obletnice KC Pekarne bo umetnica ustvarila 5 do 20 minutni podkast intervjujev oz. reportaž z akterji- operativci, vključenimi v izvedbo. Identiteto KC Pekarna definira njen idejni naboj in neustavljivost, je edinstveno prizorišče, pisan spekter kulturnih, družbenih, produkcijskih in organizacijskih presežkov, eksperimentalni poligon in istočasno inkubator, fluidna, gibljiva in organska tvorba znotraj ideje samoniklosti, v duhu medsebojnih povezovanj, prijateljstva in solidarnosti. Avtorica meni, da je kljub vsemu navedenemu, opredelitev njene identitete potrebno slišati iz ust in z besedami tistih, ki jo dejansko ustvarjajo.
TRIO PA VSAKO RUNDO JE EN ADIJO
Prijavitelj: KUD BANDA FRDAMANA
Predstava »Trio pa vsako rundo je en adijo« je oblika long forma – celovečerni improviziran nastop, v katerem nastopajo štirje improvizatorji. Trije od teh predstavljajo režiserje, ki med seboj »tekmujejo« s svojo zgodbo, saj si publika izbere le eno, ki si jo ogleda v celoti. Četrti improvizator sodeluje v prizorih, prav tako pa moderira celotno predstavo ter poskrbi za pravično izbiro zmagovalca. V prvem krogu vsak izmed režiserjev pobere predloge publike in jih združil s svojo idejo za prizor. Publika si po ogledu vseh treh začetnih prizorov izbere dva najljubša, ki nato napredujeta v drugi krog. Nadaljevanje tretjega prizora si občinstvo ne ogleda. V drugem krogu se nadaljujeta zgodbi, ki sta napredovali. Spet publika izbere svojo najljubšo zgodbo. To zgodbo si v tretjem krogu ogleda do konca. Predstava se bo izvedla 16. 6. 2021 ob 17:00 - 18:15 pred MKC Maribor.
Za pestrost dogajanja bo poskrbela tekmovalnost med režiserji, saj si vsak od njih želi, da bi njegov prizor bil izpeljan do konca in tako zmagal. Za dodaten občutek tekmovalnosti bo poskrbela tudi simbolična krona za zmagovalca – klobuk v obliki rojstnodnevne torte. Od občinstva bomo pobirali predloge, ki so vezani na Pekarno – »Kaj je vaš najljubši spomin na Pekarno?«, »Kakšen je bil vaš prvi stik s Pekarno?«, »Katera je vaša najljubša prigoda v zvezi s Pekarno?« in podobne. Tako bomo publiko spodbudili, da z nami obuja svoje najljubše trenutke vezane na Pekarno in njeno dogajanje.
K67 V BARVAH PEKARNE
Prijavitelj: Skrinjica idej, društvo za uveljavljanje inovativne kulturne produkcije
Oblikovalska ikona 20. stoletja, Kiosk K67 Saše Maechtiga, v Mariboru nima primernega prepoznavanja. Trenutno je ta svetovno znan/a kiosk/trafika ob Gustafu uporabljena kot skladišče. Njegova podoba je vandalizirana z različnimi podpisi/grafiti, brez vsakršnega koncepta. Preko poziva KC Pekarna bo kiosk dobil novo podobo, predvidoma v barvah (CGP), ki je predvidena za 27. obletnico Pekarne. Tako bo kiosk postal razstavni eksponat in poligon za mlade grafitarje.
DELAVNICA SITOTISKA OZIROMA IZDELAVE NAŠITKOV
Prijavitelj: Društvo KUD ACFH
V okviru 27. obletnice KC Pekarna bodo člani društva A Cure for Happiness izvedli praktično delavnico sitotiska oziroma izdelave našitkov. Izvajalci menijo, da takšna delavnica dodobra predstavlja »DIY« odnos in vrednote KC Pekarne ter v njem delujočih posameznikov. Udeleženci bodo samostojno izdelovali našitke oziroma majice, kar jim nudi izkušnjo, da si sami izdelajo svoje stvari in reciklirajo. Delavnica se bo izvedla v petek 3. 9. od 17:00 do 21:00 in sobota 4. 9. od 09:00 – 15:00.
ZVITKOV PARK
Prijavitelj: Pesniško društvo Slam zverine
Slam zverine bodo tokrat svoje aktivnosti razširili na prozo. Dogodek se bo odvijal v parku, 17.6.2021 ob 17:00, kjer se bo v živo brala proza pred občinstvom in udeleženci. Kot osrednjega gosta dogodka, ki bo prebral več odlomkov svoje avtorske proze, tudi svojega zadnjega dela »Kar se začne z nasmehom« - so povabili znanega Mariborskega avtorja Tomota Podstenška. Poleg branja se mu bodo postavila tudi vprašanja o izkušnjah uveljavljanja in objavljanja na področju proze v Sloveniji, še posebej v Mariboru.
DVOJNI PREPLETEN KONCERT
Prijavitelj: Kreativni regenerator
Projekt je zamišljen kot dvojni prepleten koncert, katerega bi pričela zasedba Angata Fo, kasneje pa bi se jim pridružila skupina Djembabe. Dogodek se bo izvedel v parku v KC Pekarna septembra na drugem delu obletnice.
RAZSTAVA KONCERTNIH FOTOGRAFOV KONCERTNE FOTOGRAFIJE
Prijavitelj: KUD Solar Pulse Music
Razstava koncertnih fotografij, nastalih na glasbenih dogodkih društva Solar Pulse Music, kjer bodo v prid aktualnosti razstavljene fotografije iz obdobja med 2018 in 2020. Fotografije so posneli izbrani mariborski in okoliški koncertni fotografi, ki so v obdobju pred epidemijo npr.: Ivana Frajman, Rok Zorc, Urška Lukovnjak, Saša Huzjak … Razstava se bo odvila v Gustafu za časa 27. obletnice KC Pekarne.
FOTOGRAFSKO DOKUMENTIRANJE VSEH IZBRANIH PROJEKTOV
Prijavitelj: Maja Modrinjak
Fotografinja bo dokumentirala vse izbrane projekte 27. obletnice KC Pekarna, to pomeni dogodkov za čas obletnice. Ker gre za obeleženje visoke obletnice in prav tako po dolgem času tako na široko organizirane obletnice, se avtorici zdi nujno, da se tako pomemben dogodek obeleži in arhivira, za zgodovinske, medijske, razstavne, čustvene in še kakšne namene.
MEDIJSKA POKRITOST OBLETNICE IN POROČANJE Z LOKACIJ
Prijavitelj: Mariborski radio študent – Radio Marš
Ob 27. obletnici KC Pekarne bo Radio Marš skrbel za medijsko pokritost obletnice ter poročal z lokacij. Programska ekipa radia pa bo z izkušnjami terenskih prenosov z lokacije poročala v živo iz terenskega studia, vzpostavljenega na območju KC Pekarne. Izredno oddajanje z izrednim programom bo aktivno spremljalo in poročalo o dogajanju na terenu, vanj se bodo prek prispevkov, javljanj, intervjujev in posebnih terenskih vsebin vključevale različne lokacije, organizacije, organizatorji in nastopajoči. Če bo prišlo do dogovora z izvajalci in organizatorji pa bo izveden tudi koncertni prenos.
SOFINANCIRANE VSEBINE KC PEKARNA / 2020
Projekti in vsebine na področju mladinskega dela, kulture in družbe na območju KC Pekarna, ki jih je v letu 2020 finančno podprl MKC Maribor na podlagi sklepa št. 124-01/2020.
Ker sta Poziv in predvsem prijavljeni dogodki doživela velik uspeh in ker smo vam želeli na kratko predstaviti kompilacijo tega uspeha, smo na MKC Maribor s pomočjo Mitje Lorenčiča izdali video posnetek, ki predstavlja namen in cilj samega Poziva.
50'S PROM DANCE
MATURANTSKI PLES V SLOGU 50-IH LET PREJŠNJEGA STOLETJA
(PIN UP PREDDOGODEK)
Prijavitelj: Društvo The alley cats Maribor – SLO
Posebno doživetje zabave je vedno tudi pričakovanje le-te in priprave nanjo. Društvo The alley cats Maribor – SLO širi svoje zanimanje in ljubezen do ameriške kulture 50-ih let prejšnjega stoletja z zbiranjem in uporabo najrazličnejših predmetov iz omenjenega obdobja, predvsem pa z raziskovanjem in poznavanjem tem iz tistega obdobja (vloga žensk, glasbena struktura, fotografija, cabare…). Na pin up preddogodku, ki se bo odvil neposredno pred 50's prom night – pred zabavo maturantskega plesa v slogu 50-ih let prejšnjega stoletja, bodo obiskovalci na predstavitvah Miss Stacey in drugih članov društva prejeli mnogo znanja in informacij o omenjenem obdobju, predvsem o vlogi žensk. Seveda pa se bodo lahko na zabavo maturantskega plesa tudi primerno pripravili: Miss Stacey bo poskrbela za napotke o ličenju in urejala tipične frizure, svetovala, kako pozirati pred fotografom v tipičnih pozah tistega časa in še mnogo več.
50'S PROM DANCE
MATURANTSKI PLES V SLOGU 50-IH LET PREJŠNJEGA STOLETJA
Prijavitelj: Društvo The alley cats Maribor – SLO
Kadar pomislimo na petdeseta leta prejšnjega stoletja, nas nemudoma preplavijo podobe ameriške kulture v značilnih oblekah, avtomobilih, kar slišimo lahko glasbo minulega obdobja, izvajano na stare mikrofone, in skoraj vonjamo prizore z oglaševalskih plakatov iz slavnih filmov, ki so nam vse te podobe predali. Nostalgija je čustvo spomina, ki v nas prebudi ne le (morda) izgubljene predmete preteklega časa, vrača nam predvsem močno regresijo občutja spominjajočega se obdobja in pa skomine po občutkih minulih vrednost in odnosov. 50-ta leta prejšnjega stoletja so bila obdobje velikega razcveta, finančne sproščenosti, ob tem in zaradi tega pa tudi močnega ustvarjalnega navdiha, čas družbenih sprememb in začetkov preobratov miselnih vzorcev. Društvo The alley cats Maribor – SLO s preigravanjem glasbe, zbiranjem značilnih predmetov, širokim preučevanjem kulture in njenim vsestranskim poustvarjanjem v svojem delovanju celostno oživljajo ameriško obdobje 50-ih let prejšnjega stoletja. Pričarali nam bodo izjemno poučen, hkrati pa drugačen in zabaven večer – maturantski ples v slogu 50-ih let prejšnjega stoletja. Obiskovalce bo pred dvorano Gustaf pričakal starodobnik, za dobrodošlico bodo nazdravili s punčem, pekla se bo pokovka iz starinskega avtomata, poslušala se bo tipična glasba 50-ih - tako iz jukeboxa kot živa glasba skupine Joe & the Rhytm Boys, naučili se bodo tipičnega plesa tistega časa, ob tem pa bodo člani društva ves čas širili svoje znanje o načinu življenja in kulturi že dolgo preteklega desetletja.
SAMOREFLEKSIJA - kiparska delavnica in posvetovalnica
Prijavitelj: Marijan Mirt
Marijan Mirt že vrsto let poleg uspešnega likovnega udejstvovanja organizira, vodi in mentorira kiparske delavnice za otroke, mladostnike in odrasle. Umetnikov motiv pri mentoriranju temelji na nesebičnem deljenju znanja in širjenju likovnih vrednot ter veščin. Namen projekta, ki se je izvedel od 27.-31.7.2020 pod naslovom Samorefleksija, je ozaveščanje o kiparskih vrednotah ter o likovni specifiki kiparskega materiala. Kipar s sodobno zasnovanim likovnim pristopom obiskovalce delavnic spodbuja k drugačnemu načinu opazovanja in dojemanja likovnih vrednot, k spreminjanju miselnih vzorcev in k drugačnemu zornemu kotu pri dojemanju likovne dediščine. Vsak udeleženec se bo skozi nekaj dni ustvarjanja na temo slovanskih mitoloških podob spoznal z materiali, tehnologijami, lastno domišljijo in sposobnostmi, ter jo zaključil kot lastnik lastnega kipa, ki bo razstavljen na krajši pregledni razstavi.
HARMELOGIC – TAUTOLOGY & PARADOX
tolkalsko pianistični koncertni projekt ustvarjen v različnih glasbenih stilih
Prijavitelj: KUD Baobab
Harmelogic je razburljivo in hkrati popolnoma logično zlitje ritmike, harmonije in spevnih melodij. Glasbenika prihajata iz različnih glasbenih sredin, kar v svoji glasbi tudi pogumno poudarjata. Kreirata edinstvene ritmično razgibane kompozicije, ki nudijo brezčasen preplet starodavnega in sodobnega. Harmelogic je v osnovi tolkalsko klavirski duet, včasih razširjen v trio včasih v kvartet. Harmelogic sta: Kris Korat – klavir in Damir Mazrek – tolkala. Svojo mojstrovino sta izvedla 1.10.2020.
DELAVNICE BOBNANJA V KC PEKARNA
tolkalski dogodek različnih etnoloških ozadij
Prijavitelj: KUD Baobab
KUD Baobab je vabil na brezplačne delavnice bobnanja v Pekarni, ki so potekale med 5. in 13. septembrom v prostorih Lubadarja (Kulturni center Pekarna). Delavnice so naslanjale na ritmične elemente različnih etnoloških ozadij (balkanskega, španskega, orientalskih, afriških in južno ameriških). Zajemale so spoznavanje različnih ritmov, osnovnih udarcev in tehnike, ritmičnih iger, pesmi, spoznavanje igranja na različna tolkala. Delavnice je vodil mariborski strokovnjak za etno tolkala Damir Mazrek, ki je svoje bogato glasbeno znanje pridobil na številnih potovanjih po Indiji, Gvineji, Španiji, Turčiji in Balkanu, kjer se je izobraževal pri mojstrih kot so Pandit Suresh Talwalkar, Sory Diabate, Dragan Dautovski, Sefoudi Kouyate in drugi.
ŽELJA
kiparska delavnica in posvetovalnica
Prijavitelj: Marijan Mirt
Marijan Mirt že vrsto let poleg uspešnega likovnega udejstvovanja organizira, vodi in mentorira kiparske delavnice za otroke, mladostnike in odrasle. Umetnikov motiv pri mentoriranju temelji na nesebičnem deljenju znanja in širjenju likovnih vrednot ter veščin. Namen projekta, ki se je izvedel od 27.-31.7.2020 pod naslovom Želja, je ozaveščanje o kiparskih vrednotah ter o likovni specifiki kiparskega materiala. Kipar s sodobno zasnovanim likovnim pristopom obiskovalce delavnic spodbuja k drugačnemu načinu opazovanja in dojemanja likovnih vrednot, k spreminjanju miselnih vzorcev in k drugačnemu zornemu kotu pri dojemanju likovne dediščine. Vsak udeleženec se bo skozi nekaj dni ustvarjanja na temo slovanskih mitoloških podob spoznal z materiali, tehnologijami, lastno domišljijo in sposobnostmi, ter jo zaključil kot lastnik lastnega kipa, ki bo razstavljen na krajši pregledni razstavi.
MULTISENZORNA KNJIGA
izvirna poezija članov društva dopolnjena z različnimi umetniškimi deli
Prijavitelj: Pesniško društvo Slam zverine
Slam zverine so pripravile svojo prvo tiskano izdajo poezije, ki so jo predstavile javnosti v petek, 4. septembra v okviru programa Pekoskop. Tako kot so njihovi redni nastopi več kot zgolj recitiranje poezije, je tudi knjiga več kot zgolj pesniška zbirka. Svoja dela so združili v multisenzorni umetniški knjigi, ki vam zraven pisane besede ponudi še doživetja za druge čute, prav tako pa vas na najrazličnejše načine povabi, da z njo vzpostavite še bolj neposreden stik. Na dogodku bodo objavljene pesmi predstavili tudi z nastopom slam poezije.
ANGATA FO
koncertni dogodek v igranju in poustvarjanju tradicionalnih afriških melodij
Prijavitelj: KUD Kreativni regenerator
Zasedba vrhunskih ustvarjalcev v glasbi je 5.10.2020 pripravila izbor predvsem zahodnoafriških tradicionalnih skladb, ki govorijo o življenju, smrti, ljubezni in sočutju.
Tina Sovič, duhovna popotnica in strastna raziskovalka lastnih dušnih prostorov, je glasbenica, ki ustvarja v različnih zasedbah, sodeluje v lutkovnih in plesnih predstavah, organizira festival Maribum Afriqui, vsako leto pa se vsaj enkrat odpravi na glasbeno izpopolnjevanje v zahodno Afriko, kateri je pripadna z vsem srcem. Beno Soršak je vsestranski, žanrsko izjemno široko profiliran glasbenik, ki je že v zgodnji mladosti odkril svojo ljubezen do glasbe, s študijem Jazz kitare na konservatoriju v Celovcu pa se je odločil, da ji posveti svoje življenje. Špela Huzjak je violinistka in pedagoginja, ki predano igra in uči ter veliko raziskuje. Vsestranska umetnica tudi sklada in sodeluje v različnih glasbenih zasedbah. Dalanda Diallo je plesalka in pedagoginja gvinejskega rodu. Je tudi soustanoviteljica Kulturno umetniškega društva Baobab, ki deluje na področju afriške umetnosti ter soustanoviteljica afriškega pevskega zbora Sankofa. Skupaj so Angato Fo.
INTERAKTIVNA PREDSTAVA »Kaj te muči«
Prijavitelj: KUD Banda ferdamana
Improvizacijska ekipa Banda ferdamana je 8.10.2020 vabila v park pred Hostlom Pekarna na interaktivno gledališko impro predstavo “Kaj te muči”. Interaktivna gledališka impro predstava »Kaj te muči?« je odprla dialog o problematikah posameznika in skupine, s katerimi se srečujemo vsak dan. Skupaj so se soočali z osebnimi težavami in prisluhnili drug drugemu. Postavili so se v kožo soljudi in se nasmejali lastnim tegobam. Te so igralci skupine Banda ferdamana uprizorili v krajših in tudi daljših spontano nastalih prizorih po navdihu obiskovalčevih osebnih pripovedi. Tako so publika in igralci soustvarjali edinstven in neponovljiv dogodek.
»NA DANAŠNJI DAN«
Prijavitelj: Društvo ljubiteljev knjig Ciproš
Bukvarna Ciproš je na območju KC Pekarne že od leta 1996, natančneje od 8.2.1996. Danes šteje društvo cca 300 članov, knjižne police v bukvarni so dolge skoraj kilometer, knjižnih publikacij je blizu 100 tisoč. Projekt Na današnji dan še posebej plemeniti ponudbo bukvarne Ciproš, saj vsakodnevno ustavlja obiskovalce bukvarne, v želji po dodatni obrazložitvi skrbno izbrane literature strokovnjakov. Projekt se odvija v sklopu Poziva KC P že drugo leto. Usposobljeni prostovoljci bukvarne nudijo pogovor in pojasnitve o izbranem in na ta način spodbujajo k izobraževanju o pomembnih mejnikih literature, lokalni naravnanosti, sledenju javim opredelitvam, pa ne nazadnje tudi temu, da posamezni izvodi potujejo na knjižne police obiskovalcev. Izbor pa je seveda odvisen od trenutnih aktualnih tem, obletnic, praznikov,… Bukvarna je odprta vsak delovni dan med 17. in 19. uro, ob sredah tudi med 9. in 13. uro, ob sobotah med 9. in 13. uro.
STIGMA (Spletna platforma)
Prijavitelj: Pekarna Magdalenske mreže
Projekt LGBTQIA+ spletna platforma Stigma je spletišče, ki združuje umetniške forme, ki jih ustvarjajo LGBTQIA+ umetnice_ki. Naslov Stigma izziva negativno konotacijo besede stigma in jo s kreativnim udejstvovanjem umetnic_kov iz marginalizirane skupine obrača sebi v prid. Stigma je ena izmed prvih
slovenskih spletnih platform, ki združuje umetniške in neumetniške zvrsti LGBTQIA+ ustvarjalk_cev v takšnem obsegu. Sestoji iz različnih literarnih zvrsti (proza, poezija, članki, kolumne, eseji, intervjuji), vizualne umetnosti in hibridnih oblik (fotografija, likovna umetnost, cianotipija, strip, kolaž, inštalacija
in napovednika različnih LGBTQIA+ dogodkov). Deluje pod vodstvom več urednic_kov: Toma Vebra - poezija, proza in vse vmes; Sare Nuše Golob Grabner - neumetnostna besedila, fotografija, cianotipija, performans, inštalacija in vse vmes in Jakoba Goloba - likovna umetnost, strip kolaž in vse
vmes. Soustvarjanje platforme s strani umetnic_kov, ki pošiljajo svoja dela za objavo doprinaša k prepoznavnosti, opolnomočenju in solidarnosti skupnosti, ki se s jezikom umetnosti tudi odatno gradi. S platformo poskušamo vzpostavljati stik in sodelovanje z že obstoječimi LGBTQIA+ organizacijami v Sloveniji in jih vzpodbujati, da svojo aktivnost promovirajo preko člankov in intervjujev na Stigmi. Stik s številnimi umetniškimi formami poskuša LGBTQIA+ skupnost približati
širši javnosti in izobraževati o vsakodnevnih izkušnjah članov skupnosti. Na strani promoviramo inkluzivnost, strpnost in kreativnost, ter razvijamo kreativni izraz lokalnega, kot tudi državnega okolja. Objavljanje na strani je odprto za že uveljavljene umetnice_ke, kot tudi za posameznice_ke, ki so šele na začetku svoje ustvarjalne poti. Stigma je bila uradno otvorjena 28.10. 2020 s Facebook dogodkom in s tem odprta za prispevke in branje širše javnosti. Trenutno je na Stigmi objavljalo 7 avtorjev s 13 objavami, v pripravi pa je še 5 objav.
KAKA KULTURA TE? (Video podcast)
Prijavitelj: Društvo IndiJanez
Društvo IndiJanez je v MC Pekarna posnelo video podcast z naslovom: Kaka kultura te ? Namen projekta je bil sproščen pogovor o prihodnosti kulture in njeno poslanstvo v družbi. Gost je bil Bor Greiner, voditelja sta bila David Gorinšek in Blendor Sefaj, za vso tehniko je poskrbel
Jure Werber. Organizacijo je prevzelo Društvo IndiJanez. Pogovor je trajal uro in pol in v njem je bilo spregovorjenih ogromno različnih stvari glede kulture, glede različnih pogledov nanjo in praktičnih nasvetov glede nje. Video se je pretočno predvajal preko MKC Facebook strani in na MKC-jev Youtube strani.
ZA PEKARNO GRE! in KAKO NAPREJ? (Video podcast)
Prijavitelja: Društvo Brutal Partysan
Projekt je bil razdeljen na dva dela, in sicer:
Prvi del - OKROGLA MIZA NA TEMO 27. OBLETNICE KCP, 24. 10. ob 18:00 preko aplikacije "ZOOM".
Prva okrogla miza izmed mnogih je potekala 24. 10. od 18.00 do 19.30 ure. Na srečanju so bili prisotni Marja Guček, Ramiz Derlić, Darjan Lorenčič, Lina Valant Sičanović, Rebeka Kopčič, Denis Jančič, Luka Kutoša, Simon Fabjan in Tadej Roškar. Pogovori so potekali o organizaciji festivala za obletnico. Festival bo potekal 16. 6. do 19. 6. 2020. Naslednje srečanje, ki pa več ni bilo pod okriljem tega projekta, je potekalo dne 11. 11. 2020, srečanja se bodo nadaljevala.
Drugi del - "PODCAST" KAKO NAPREJ? Prihodnost alternativne scene, 30. 10. ob 18:00 preko "ZOOM"
Drugi del je potekal v stilu »podcasta«. Predvajan je bil v živo preko YouTube kanala. Posnetek je bil nato naložen na YouTube kanal od Brutal Partysan MKC. K debati so bili povabljeni manjši organizatorji alternativnih kulturnih dogodkov in glasbeni izvajalci, ki so z ostalimi prisotnimi delili svojo vizijo za slovensko alternativno sceno po koroni v Mariboru in širše. Dogodek je potekal preko aplikacije »ZOOM«.
Na »podcastu« se je analiziralo stanje scene v KC Pekarni in širše pred izbruhom korona virusa. Ovrednotili so trenutno stanje in delili svoja predvidevanja za nadaljnji razvoj alternativne scene po koroni. Iskali so rešitve za stare probleme in nove probleme, ki so se pojavili v luči trenutnih izrednih razmer. Začrtali so smernice za nadaljnjo delovanje alternativne scene v KCP, čigar razvoj bo nedvomno vplival na razvoj celotne alternativne scene v celotni severovzhodni Sloveniji, če ne že celi. Videoposnetek od podcasta je na voljo na YT kanalu od MKC-ja in Brutal Partysan.
SOFINANCIRANE VSEBINE KC PEKARNA / 2019
Projekti in vsebine na področju mladinskega dela, kulture in družbe na območju KC Pekarna, ki jih je v letu 2019 finančno podprl MKC Maribor na podlagi sklepa št. 66-01/2019.
ODPRTA ŠOLA 9
Prijaviteljica: Metka Trdin
Število učenk in učencev, ki osnovno šolo opravljajo kar doma iz leta v leto narašča. Vzroki so različni. V zadnjih letih za tovrstne vpise prevladujejo ideološki in socialni razlogi. Nagibi v skrajnosti so tako zelo očitni in pogojno legitimni, da nekateri straši dvomijo v zagotavljanje varnosti na obstoječih javnih in zasebnih osnovnih šolah. Proces šolanja na domu tako doživlja zelo uporabno preobrazbo, pri čemer je moč zaslediti bistveno pomanjkljivost pri socializaciji otrok. Družba vrstnikov je v vsakem vzgojno izobraževalnem obdobju izjemnega pomena. Druga pomanjkljivost šolanja doma pa je dvojna vloga starša in učitelja. Prav zaradi slednjega se je ustanoviteljica Metka Trdin odločila za zagon Odprte šole 9.
Odprta šola 9 je inštitut za neposredno podporo učenkam in učencem mariborskih devetletk ter njihovim staršem. Svoje storitve (ustrezen kader, učilnica za skupno učenje, koordinacija z matičnimi šolami) bo Odprta šola 9 nudila v celotnem šolskem letu 2019-20. Odprta šola 9 bo v prostorih MKC Maribor izvajala pouk od ponedeljka do petka od 8:30-12:00. V sklopu organiziranega šolanja na domu so se izoblikovale tri starostne skupine, razdeljene po vzgojno izobraževalnih obdobjih. Skupno je doslej prijavljenih 9 učencev in učenk. Razen poučevanja bo Odprta šola 9 organizirala izlete, ekskurzije, ogled kulturnih dogodkov in podobno. Odprta šola 9 ima ambicije postati prva neideološka, alternativna, neprofitna izobraževalna organizacija, ki se bo kognitivno psiho fizično razvijala v vse smeri (holistično) z upoštevanjem ustreznih humanističnih in filozofskih dognanj.
NA DANAŠNJI DAN
Prijavitelj: Bukvarna Ciproš
Bukvarna Ciproš je na območju KC Pekarne že od leta 1996, natančneje od 8.2.1996. Danes šteje društvo cca 300 članov, knjižne police v bukvarni so dolge skoraj kilometer, knjižnih publikacij je blizu 100 tisoč. Projekt Na današnji dan še posebej plemeniti ponudbo bukvarne Ciproš, saj vsakodnevno ustavlja obiskovalce bukvarne, v želji po dodatni obrazložitvi skrbno izbrane literature strokovnjakov. Usposobljeni prostovoljci bukvarne nudijo pogovor in pojasnitve o izbranem in na ta način spodbujajo k izobraževanju o pomembnih mejnikih literature, lokalni naravnanosti, sledenju javim opredelitvam, pa ne nazadnje tudi temu, da posamezni izvodi potujejo na knjižne police obiskovalcev. Izbor pa je seveda odvisen od trenutnih aktualnih tem, obletnic, praznikov,… Bukvarna je odprta vsak delovni dan med 17. in 19. uro, ob sredah tudi med 9. in 13. uro, ob sobotah med 9. in 13. uro.
TITOV NOS
Prijavitelj: Marijan Mirt
Marijan Mirt je izrazit in svojevrsten umetnik, ki na slovenskem likovnem prostoru izstopa s svojo značilno sinergijo v kiparskem in slikarskem ustvarjanju. Ukvarja se tudi z grafičnim oblikovanjem, fotografijo in likovno pedagogiko. Pri svojem delu posebej rad posega po zdaj že njemu specifičnih materialih, kot so železne žice, mavec, poliester, papir, asvaltni fragmenti in lepilo, njegove plastične figure pa so značilno manieristično podaljšane, skoraj silhuete so, ki posredujejo sporočilo minljivosti. Njegova skulptura Pet organskih nevarnosti na Židovskem trgu v Mariboru je postala ikona vedut Maribora in mariborskih javnih spomenikov.
Projekt Titov nos predstavlja delno rekonstrukcijo Titove skulpture, ki stoji na prstem, ob parku Pekarne v Mariboru, v katerem želi umetnik rekonstruirati, ponovno oblikovati in popraviti zgornji del korpusa kipa, pri čemer želi jasno ločiti staro od novega in to pokazati v uporabi drugačnega materiala. Koncept projekta ne izhaja iz politično-zgodovinske konotacije, ampak želi opozoriti na problem ohranjanja vrednot ter trajnostne kakovosti, hkrati pa na potrošniški vidik (ne)smiselnosti telesnih popravkov. Projekt Titov nos želi privabiti k razmisleku o smislu vrednot in spodbuditi organiziran dialog okrog te tematike.
KIPARSKE DELAVNICE
Prijavitelj: Marijan Mirt
Marijan Mirt že vrsto let poleg uspešnega likovnega udejstvovanja organizira, vodi in mentorira kiparske delavnice za otroke, mladostnike in odrasle. Umetnikov motiv pri mentoriranju temelji na nesebičnem deljenju znanja in širjenju likovnih vrednot ter veščin.
Namen projekta je ozaveščanje o kiparskih vrednotah ter o likovni specifiki kiparskega materiala. Kipar s sodobno zasnovanim likovnim pristopom obiskovalce delavnic spodbuja k drugačnemu načinu opazovanja in dojemanja likovnih vrednot, k spreminjanju miselnih vzorcev in k drugačnemu zornemu kotu pri dojemanju likovne dediščine. Vsak udeleženec se bo skozi nekaj dni ustvarjanja na temo slovanskih mitoloških podob spoznal z materiali, tehnologijami, lastno domišljijo in sposobnostmi, ter jo zaključil kot lastnik lastnega kipa, ki bo razstavljen na krajši pregledni razstavi.
DELAVNICE BOBNANJA
Prijavitelj: Kulturno umetniško društvo Baobab
KUD Baobab deluje iz navdiha zahodnoafriške kulture in je usmerjeno k povezovanju te s sodobnim plesom, glasbo in gledališčem v slovenskem prostoru že od leta 2003. Društvo je v preteklosti v Mariboru organiziralo kar sedem festivalov z naslovom 'Bobnanje je zdravo, redno pa še bolj', kasneje pa večkrat tudi mednarodni festival afriške kulture Baofest. Člani društva redno prirejajo in izvajajo tečaje afriških sodobnih in tradicionalnih zvrsti, tečaje bobnanja ter izvajajo številne glasbeno-plesne predstave.
Bobnanje je zelo sproščujoča aktivnost, ki povečuje in izboljša delovanje možganov, pozitivno vpliva na učenje ter na zmanjšanje stresa. Preko njega spoznavamo zgradbo ritma kot osnovnega gradnika glasbe, oblikujemo pozitiven odnos do svetovne kulturne dediščine ter razvijamo občutek strpnosti in povezanosti. Bobnanje v skupini spodbuja k uglašenim stikom z drugimi in k sodelovanju, pri čemer se krepijo tudi socialne sposobnosti udeležencev. V današnjem hitrem življenju so prav take aktivnosti dobrodošle tehnike za doseganje stika s sabo in z bližnjim. Delavnice bobnanja, izvedenih bo skupaj pet, bodo zajemale spoznavanje različnih tolkal ter gibalne ponazoritve ritma skozi 'body percussion' tehnike, namenjene so vsem starostnim skupinam in so brezplačne. Delavnice bo vodil mariborski strokovnjak za etno tolkala Damir Mazrek, ki je svoje bogato znanje bobnanja osvojil na številnih potovanjih po svetu.
HARMELOGIC
Prijavitelj: Kulturno umetniško društvo Baobab
Harmelogic je projekt, ki sta ga oblikovala pianist Kristijan Korat in tolkalec Damir Mazrek, ki tvorita tudi Duo Hermelogic. Glasbenika svojo zgodbo pleteta že 8 let in sicer ves čas v Pekarni, ustvarjata pa v različnih glasbenih stilih, kot so jazz, etno, klasična glasba, pop, ki jih združujeta v izvirne kompozicije. Njune skladbe imajo zanimive melodije, ki jih podpirajo bogate harmonije in dajejo občutek brezčasnosti. Skozi raziskovanje dediščine se trudita glasbo na inovativen in zanimiv način približati vsakomur, s svojo glasbo pa širita mir in optimizem.
Duo umetnikov bo v okviru projekta izvedel koncert avtorske glasbe, ki ima vizijo dvigniti raven glasbene produkcije v KC Pekarna, povečati kreativnost ustvarjalcev in spodbuditi še več koncertov s svežim vetrom moderne jazz in world glasbe.
PRAZEN KOŠ, POLNA DENARNICA
Prijavitelj: Društvo Ekologi brez meja
Društvo Ekologi brez meja se zavzema za svet brez odpadkov, ki ga skuša doseči z ozaveščanjem, aktivacijo in predvsem povezovanjem posameznikov, odločevalcev in organizacij. Njihovo poslanstvo je odkrivanje novih tem, s katerimi lahko vplivamo na spremembe politik in navad. Člani društva so mnenjski voditelji na področju odpadkov, ki svoje napore usmerjajo predvsem v preprečevanje nastajanja odpadkov. Društvo je nastalo ob organizaciji dveh akcij Očistimo Slovenijo, ki veljata za največja prostovoljska dogodka v zgodovini samostojne države.
Prizadevanja za smotrno ekološko delovanje presegajo samo čiščenje narave, segajo namreč na področje hrane, tekstila, plastike in drugih vrst odpadkov. Rdeča nit delovanja društva kot tudi projekta Prazen koš, polna denarnica, je koncept zero waste. Brezplačno predavanje v Hostlu Pekarna 8. oktobra obeležuje akcijo Teden brez embalaže, ki jo med 7. in 13. oktobrom organizirata Radio Maribor in društvo Ekologi brez meja.
Predavanje bo udeležence seznanilo z načinom zero waste življenja ter z informacijami, kako prihraniti s preudarnimi nakupi in kako je mogoče bolj kakovostno živeti z manj embalaže. Predstavljena bo platforma Manj je več, kjer so na voljo vse informacije o možnostih popravil, izmenjav, izposoje, ponovne uporabe in nakupovanja z lastno embalažo. Sam dogodek bo potekal bo zero waste smernicah in tudi na tak način ponujal rešitve ter skupaj z udeleženci stopal k uresničevanju zastavljenih ciljev.
IMAGO WANDERLUST - ŠKOTSKA
Prijavitelj: Nina Medved
Nina Medved (1989) je producentka, književnica, urednica, prevajalka, performerka in fotografinja. Končala je študij primerjalne književnosti in francoščine. Sodeluje z različnimi organizacijami in umetniškimi festivali, je zunanja sodelavka Centra za otroško umetnost iz Tinqueuxa, MKC Maribor, KUD Pranger in drugih. Sodelovala je pri realizaciji različnih festivalov doma in v tujini. Je vodja Pesniškega društva Slam zverine in soorganizatorka rednih Slam večerov Ožuljeni jezik, ki jih pripravlja v koprodukciji z MKC Maribor. Kot fotografinja je poskrbela za portrete več slovenskih in francoskih literarnih avtorjev ter je opremila več pesniških knjig s svojimi umetniškimi fotografijami. V letu 2013 je postavila prvo samostojno fotografsko razstavo, od takrat pa razstavljala še na večih drugih, tudi multimedijskih razstavah.
Projekt Imago Wanderlust – Škotska predstavlja domišljijsko potovanje po pokrajini Škotske, skozi selekcijo in projekcijo fotografij s popotovanja po škotski pokrajini, ter s pripovedmi o škotski pregovorni prijaznosti, kulinariki, izjemni naravni razgibanosti, hkrati soočeno z izzivi, ki jih ob tem prinaša Brexit in se taka doživetja s tem morda odmikajo. Na večernem predavanju, ki bo v Hostlu Pekarna, bodo obiskovalci seznanjeni tudi s presečiščem med izkušnjami, ki jih iščejo škotski in slovenski turisti. Predavanje bo potekalo ob fotografijah Nine Medved in Urške Lukovnjak, njunem pripovedovanju in pripovedovanju Boštjana Kmetca ter Andreja Guliča.
KALEJDOSKOP │KALÉIDOSCOPE
Prijavitelj: Nina Medved
Poezija med nami se rojeva v mnogo različnih izraznih in življenjskih oblikah in jezikih. Sorodna je glasbi, ki presega meje, podira mostove in podaja roke. Vzgaja, prebuja, buri domišljijo in povezuje – pesnike, prevajalce, performerje in ljubitelje poezije.
V letu 2019 je pri Centru za otroško umetnost v Tinqueuxu v Franciji izšla edinstvena dvojezična antologija Kalejdoskop │Kaléidoscope, ki prinaša več kot 200 strani izbora kvalitetne sodobne frankofone poezije v slovenskem prevodu Nine Medved, Žive Čebulj, Ksenije Mravlja in Maše Jazbec. Projekt Kalejdoskop │Kaléidoscope na inovativen način skozi igro in zvoke poezije organizira delavnico, ki k pesniškemu ustvarjanju privablja najmlajše občinstvo (4+), zanimanje pa vzbuja vsakemu literarnemu užitkarju in ljubitelju frankofone literature, predvsem pa odstira zavese tisti poeziji, ki jo v slovenski jezik prinašajo prevodi.
35. OBLETNICA SLAM POEZIJE
Prijavitelj: Pesniško društvo Slam zverine
Gibanje slam poezije, se pravi živega nastopanja z avtorsko poezijo, je ustanovil Marc Kelly Smith leta 1984 v Chicagu v ZDA. Od takrat se je ta alternativna in performativna zvrst poezije razširila po vsem svetu. Mariborsko pesniško društvo je sveža mlada generacija poetov, ki odpirajo nove prostore poezije, v katerih gojijo tradicijo slam nastopov in ustvarjajo varen prostor umetniškega ustvarjanja in samouresničitve. Zlagoma širijo krog umetnikov in spodbujajo izražanje skozi pisano besedo, ki postane odrski nastop.
35. obletnica slam poezije bo občinstvu skozi projekcijo filma, diskusije in nastope članov Pesniškega društva Slam zverine, približala 35 let življenja te zvrsti poezije, tako po svetu, kot v Sloveniji ter v Mariboru, ob tem pa motivirala in navduševala pesnike za Evropsko prvenstvo v slam poeziji, ki se bo prav v Mariboru odvilo leta 2020.
50's PROM DANCE – MATURANTSKI PLES V SLOGU 50-IH LET PREJŠNJEGA STOLETJA
Prijavitelj: Društvo The alley cats Maribor – SLO
Kadar pomislimo na petdeseta leta prejšnjega stoletja, nas nemudoma preplavijo podobe ameriške kulture v značilnih oblekah, avtomobilih, kar slišimo lahko glasbo minulega obdobja, izvajano na stare mikrofone, in skoraj vonjamo prizore z oglaševalskih plakatov iz slavnih filmov, ki so nam vse te podobe predali. Nostalgija je čustvo spomina, ki v nas prebudi ne le (morda) izgubljene predmete preteklega časa, vrača nam predvsem močno regresijo občutja spominjajočega se obdobja in pa skomine po občutkih minulih vrednost in odnosov. 50-ta leta prejšnjega stoletja so bila obdobje velikega razcveta, finančne sproščenosti, ob tem in zaradi tega pa tudi močnega ustvarjalnega navdiha, čas družbenih sprememb in začetkov preobratov miselnih vzorcev.
Društvo The alley cats Maribor – SLO s preigravanjem glasbe, zbiranjem značilnih predmetov, širokim preučevanjem kulture in njenim vsestranskim poustvarjanjem v svojem delovanju celostno oživljajo ameriško obdobje 50-ih let prejšnjega stoletja. Pričarali nam bodo izjemno poučen, hkrati pa drugačen in zabaven večer – maturantski ples v slogu 50-ih let prejšnjega stoletja. Obiskovalce bo pred dvorano Gustaf pričakal starodobnik, za dobrodošlico bodo nazdravili s punčem, pekla se bo pokovka iz starinskega avtomata, poslušala se bo tipična glasba 50-ih - tako iz jukeboxa kot živa glasba skupine Joe & the Rhytm Boys, naučili se bodo tipičnega plesa tistega časa, ob tem pa bodo člani društva ves čas širili svoje znanje o načinu življenja in kulturi že dolgo preteklega desetletja.
50's PROM DANCE – MATURANTSKI PLES V SLOGU 50-IH LET PREJŠNJEGA STOLETJA (PIN UP PREDDOGODEK)
Prijavitelj: Društvo The alley cats Maribor – SLO
Posebno doživetje zabave je vedno tudi pričakovanje le-te in priprave nanjo. Društvo The alley cats Maribor – SLO širi svoje zanimanje in ljubezen do ameriške kulture 50-ih let prejšnjega stoletja z zbiranjem in uporabo najrazličnejših predmetov iz omenjenega obdobja, predvsem pa z raziskovanjem in poznavanjem tem iz tistega obdobja (vloga žensk, glasbena struktura, fotografija, cabare…).
Na pin up preddogodku, ki se bo odvil neposredno pred 50's prom night – pred zabavo maturantskega plesa v slogu 50-ih let prejšnjega stoletja, bodo obiskovalci na predstavitvah Miss Stacey in drugih članov društva prejeli mnogo znanja in informacij o omenjenem obdobju, predvsem o vlogi žensk. Seveda pa se bodo lahko na zabavo maturantskega plesa tudi primerno pripravili: Miss Stacey bo poskrbela za napotke o ličenju in urejala tipične frizure, svetovala, kako pozirati pred fotografom v tipičnih pozah tistega časa in še mnogo več.
(Z)MEŠANI FESTIVAL – KAKO SE PRIREDITVE LOTITI Z GLAVO
Prijavitelj: Kulturno umetniško društvo Coda
Kulturno umetniško društvo Coda je samostojno, prostovoljno in nepridobitno združenje fizičnih oseb, ki z ljubiteljskim delovanjem uresničujejo svoje interese na področju glasbene kulture in umetnosti in s tem prispevajo h bogatenju kulturnega življenja v svojem ožjem in širšem okolju. Društvo svojo dejavnost opravlja v javnem interesu in predvsem za otroke in mladino. S svojo dejavnostjo spoštuje načela ohranjanja kulturne in naravne dediščine ter ohranjanja čistega in zdravega okolja.
Namen projekta (Z)mešani festival – kako se prireditve lotiti z glavo je brezplačno predavanje, ki ga bosta izvedli vodji (Z)mešanega festivala, Martin Počkar in Katja Sreš. Udeleženci bodo spoznali kreativne pristope pri organizaciji dogodkov, ki jih lahko aplicirajo na lastne prireditve. Naučili se bodo uporabnih in konkretnih komunikacijskih trikov in zakaj je biti trajnosten tako zelo »in«. Na predavanju bodo prvič tudi razkriti rezultati evalvacije obiskovalcev, udeleženci pa bodo ob glasbeni spremljavi »hišne« zasedbe CodAkustika prispevali k razvoju3. (Z)mešanega festivala.