KonS - Platforma za sodobno raziskovalno umetnost in Mladinski kulturni center Maribor v sredo, 10. novembra, ob 17. uri vabita na brezplačno delavnico izdelave lastnega zvočnega distorzorja.
Si navdušenec/navdušenka nad glasbo in želiš pogledati v drobovje nastanka glasbenega efekta? Diztorzor je sicer najbolj poznan po tem, da iz brenkal ustvari rjoveče rife, v zadnjih letih pa vse pogosteje po njem segajo tudi navdušenci nad sintetizatorji, saj blagodejno vpila na bogatost zvoka.
Na delavnici bomo izdelali distorzor, ki s preoblikovanjem/popačenjem vhodnega avdiosignala izhodnemu dodaja višje harmonske komponente. Originalni zvok tako obogati, ga obarva in naredi bolj grobega - hreščečega. Izmed številnih različic bomo na delavnici izdelali distorzor z diodami za mehko in/ali grobo striženje. Napravo poleg vhodno-izhodnih konektorjev krasi gumb za kontroliranje jakosti distorzije in gumb za upravljanje nizkoprepustnega filtra, dodanega na izhodu.
Za udeležbo ni potrebnega predznanja in dodatnega orodja.
Število udeležencev je omejeno, zato je potrebna prijava na tej povezavi oz. klikom na spodnji gumb. V primeru, da bo število prijavljenih preseglo kapacitete, vas o tem ter o morebitnem novem datumu izvedbe delavnice tudi obvestili.
Delavnice, ki jih izvajamo v okviru projekta KONS, predstavljajo serijo razburljivih in navdihujočih raziskovanj, učenja in ustvarjanj. Izvajamo jih, da bi bolje razumeli najsodobnejša dognanja v znanosti in novih tehnologijah, ki jih preko raziskovalne umetnosti premišljamo za posameznika in družbo.
Udeležba je mogoča ob izpolnjevanju pogoja PCT. Dogodek bo potekal v skladu z navodili in priporočili NIJZ in ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe COVID-19.
Projekt KONS vzpostavlja mrežo vozlišč in laboratorijev po vsej Sloveniji, ki se medsebojno dopolnjujejo v ekosistem dejavnosti za kritičen razvoj prihodnosti.
Projekt konS - Platforma za sodobno raziskovalno umetnost je bil izbran na javnem razpisu za izbor operacij “Mreža centrov raziskovalnih umetnosti in kulture. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.