Back to All Events

Podporna skupina za LGBTQIA+ osebe

  • Mladinski kulturni center Maribor 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia (map)

OBVESTILO: Pričetek izvajanja podporne skupine smo zaradi nepričakovanih sprememb okoliščin prestavili na naslednji teden - udeleženci se bodo prvič srečali v petek, 22. oktobra.


Mladinski kulturni center Maribor in Maribor skozi rožnata očala te ob četrtih med 16:00 in 17:30 vabimo na obisk (medvrstniške) podporne skupine za LGBTQIA+ osebe med 15. in 29. letom.

Na programu Maribor skozi rožnata očala že več let zapored izvajamo vikend delavnico Samorogov roadtrip, ki je namenjena LGBTQIA+ mladim. Na delavnici z udeleženci ustvarjamo varen prostor za spoznavanje, pogovor, druženje in tako gradimo skupnost. Tudi letos smo prišli do zaključka, da obstaja interes in potreba mladih po kontinuirani podpori in prostoru za druženje. 

Paradni teden, ki je pred nami, nas je v ekipi Maribor skozi rožnata očala še dodatno spodbudil, da se odzovemo na željo mladih in začnemo z rednim izvajanjem podporne skupine za LGBTQIA+ mlade.

 

Skupina je namenjena vsem mladim, ki se identificirajo z LGBTQIA+ ali svojo spolno usmerjenost in/ali spolno identiteto raziskujejo, pri tem pa bi si želeli podporo, pogovor, druženje, izmenjavo mnenj in informacij s svojimi vrstniki. 

Delovanje skupine bo temeljilo na ustvarjanju varnega, spoštljivega in odprtega prostora za vse. Skupino bosta s svojimi izkušnjami dela z LGBTQIA+ mladimi podpirali Nina Vareško in Tanja Veber, občasno pa se nam bo pridružit tudi Gregor Brnik.


Srečevali se bomo vsak četrtek med 16.30 in 18.00 uro v prostorih MKC Maribor, prvič pa se srečamo že ta četrtek 15. 10. 2020. 

Zaradi trenutne epidemiološke situacije, so obvezne predhodne prijave za udeležbo na skupini. Prijavite se lahko do srede, 14. 10., na povezavi: https://forms.gle/WcVvSrqUGCqCVjGY9.

Za vse dodatne informacije, pomisleke in ideje smo na voljo na tanja.veber@gmail.com.


Nekaj besed o izvajalkah:

Tanja Veber je univerzitetna diplomirana socialna pedagoginja, mladinska delavka, aktivistka na področju človekovih pravic in trenerka v neformalnem izobraževanju z večletnimi izkušnjami dela v mladinskem sektorju. Tekom let je pridobila bogate izkušnje tako na področju vodenja različnih skupin kot pri delu s posamezniki. Njeno delo na mladinskem področju obsega tudi vključevanje oseb z migrantskim ozadjem, LGBTQIA+ osebe in druge mlade z manj priložnostmi. 

Nina Vareško je univerzitetna diplomirana psihologinja z opravljenim strokovnim izpitom s področja socialnega varstva - smer duševno zdravje. V dvanajstih letih delovnih izkušenj je vodila številne pogovorne in svetovalne skupine, izvajala predavanja in seminarje ter vodila vsebinsko raznolike senzorično - kreativne delavnice.  Večino svojih delovnih izkušenj si je pridobila na področju dela z ranljivi skupinami kot so brezposelni, brezdomni, socialno ogroženi, ljudje s težavami v duševnem zdravju in LGBTQIA+.


foto: Mitja Florjanc

foto: Mitja Florjanc