Ekipa Mladinskega kulturnega centra Maribor (MKC Maribor) se je v torek, 31. januarja, udeležila delavnice, ki je pod imenom ‘‘Sharing in caring’’ potekala v prostorih Mladinske postaje Moste v Ljubljani.
Osrednja tema delavnice, ki je potekala v sklopu projekta Life, spodbujamo e-krožno, je bila spodbujanje trajnostne rabe e-naprav, aktivnosti souporabe in aktivnega vključevanja mladih. Eden od ciljev projekta je vzpostavitev točk souporabe električnih oziroma elektronskih naprav v mladinskih centrih.
Mladinska mreža MaMa je udežence po uvodni predstavitvi prepustila predstavnici podjetja ZEOS d.o.o. ter Joštu Derlinku iz Knjižnice REČI. Po predstavitvah dobrih praks s področja smo mladinske organizacije skupaj premišljevale ter naredile prve korake v načrtovanju procesa in implementacije točk souporabe v mladinskih centrih.
O mreži mama
Mladinska mreža MaMa je nacionalna mrežna organizacija, ki združuje in zastopa organizacije, ki opravljajo dejavnosti mladinskih centrov v Sloveniji. Je nevladna organizacija, organizirana kot zasebni zavod. Kot neformalna mreža je bila ustanovljena leta 2001 na pobudo mladinskih centrov in tako predstavlja odgovor na potrebe mladinskih centrov po povezovanju. Njen glavni namen je povezati mladinske centre in zastopati njihove interese v odnosu do vladnega sektorja, odločevalcev in drugih deležnikov. Redno sodeluje z lokalnimi in nacionalnimi deležniki, da bi oblikovala ukrepe in politike, ki bi izboljšali položaj mladih v družbi (več).
O podjetju zeos
Družba ZEOS je ustanovljena na podlagi zahtev Direktive 2002/96/ES Evropskega parlamenta in sveta o odpadni električni in elektronski opremi z dne 27. 1. 2003 ter odločitve proizvajalcev/pridobiteljev/uvoznikov EE opreme v Sloveniji, da svoje okoljske obveznosti, ki izhajajo iz t.i. razširjene odgovornosti proizvajalcev izpolnjujejo v obliki skupne sheme (več).
O knjižnici reči
Knjižnica REČI je neprofitna izposojevalnica najrazličnejših reči za prosti čas, ki deluje po vzoru klasične knjižnične izposoje (več).