Moramo se pogovoriti, UI v Galeriji Media Nox

Bodo čez trideset let vse neprijetno delo za nas opravili roboti? Ali pa nas bodo pokorili, da bomo postali podredljivi sužnji? Razprave o tem, kako bo umetna inteligenca (UI) spremenila naša življenja, se gibljejo med tema skrajnostma. Ni dvoma, da bo sprememba dramatična. Mogoče je zdaj ravno pravi čas, da se začnemo vmešavati.

Aksiom - Zavod sodobne umetnosti, MKC Maribor in konS - platforma za sodobno raziskovalno umetnost med 24. marcem in 12. aprilom vabimo v prostore Galerije Media Nox na ogled razstave stripa Moramo se pogovoriti, UI avtoric Dr. Julie Schneider in Lene Kadriye Ziyal, ki se na ustvarjalni, a hkrati strokoven način ukvarja natanko s temi vprašanji.

Moramo se pogovoriti je pionirski stripovski esej o UI , ki vabi na ilustrirano potovanje skozi razsežnosti in implikacije inovativne tehnologije, saj obravnava pomembne možnosti in tveganja, povezana z UI. Kot razstavni material smo stripu doslej razprli strani v Ljubljani (Aksioma), v Novi Gorici (v okviru festivala Pixxelpoint) ter v Mariboru (v sklopu konS MODUL-a na 26. MFRU).

Vabljeni k ogledu tega edinstvenega stripa, vedoželjne_i in radovedne_i pa bodo prejeli tudi brezplačen izvod!

 

AVTORICI

Dr. Julia Schneider je neodvisna svetovalka za umetno inteligenco in članica znanstvenega odbora združenja eksoskeletne industrije VDEI Association of the Exoskeleton Industry e.V. Doktorirala je iz ekonomije na svobodni univerzi v Berlinu (Free University of Berlin). Delovala je kot postdoktorska raziskovalka na področju empiričnih raziskav trga dela in inovacij ter kot višja podatkovna strateginja.

Lena Kadriye Ziyal je del kolektivno upravljane agencije za vsebine in grafično oblikovanje Infotext v Berlinu. Ustvarja oblikovalske koncepte, infografike, ikone in ilustracije.

Založila: Aksioma ‒ Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana in MKC Maribor, Maribor
Urednik slovenske izdaje: Janez Janša
Več o stripu: aksioma.org/sl/moramo.se.pogovoriti.ui

 
50201091303_b9df105f7d_k.jpeg

konS ≡Platforma za sodobno raziskovalno umetnost
Projekt konS je bil izbran na javnem razpisu za izbor operacij »Mreža centrov raziskovalnih umetnosti in kulture«. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.