[Web Nox] Rina Gomboc: Strahovi domišljije

V 3D galeriji Web Nox, ki je dostopna na spletni strani Galerije Media Nox, je na ogled nova razstava. Tokrat se predstavlja mlada umetnica Rina Gomboc z razstavo Strahovi domišljije. Razstavljena je serija Strahovi domišljije, saj kot pravi umetnica tudi sama, so strahovi mnogokrat le plod naše domišljije.

Rina Gomboc se tokrat predstavlja z razstavo, ki jo je naslovila Strahovi domišljije, saj so po umetničinem  mnenju strahovi mnogokrat le plod naše domišljije. Sama meni, da tako pridemo do fascinantne ugotovitve, da se ljudje lahko bojimo nečesa, kar ni stvarno. Umetnica postavi teorijo, da lahko naši strahovi izvirajo tudi iz pravljic in filmov, ki smo jih gledali v otroštvu, a za te ne vi nikoli rekli, da so strašljive.

»A vendar, kaj oživi v naši sobi in kaj začne prodirati v naše misli, ko se ugasnejo vse luči? To lahko vemo le mi.«

Serija razstavljenih umetnin nam predstavlja deset del različnih tehnik, ki pa nagovarjajo enako temo – negativne občutke in miselne procese znotraj naših čustvenih občutij kot sta anksioza in depresija. Umetnica tako na različnih nivojih razišče občutke, s katerimi se vsi spopadamo. 

o umetnici rini gomboc

Rina Gomboc je dijakinja Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer. V umetnost je, kot pravi sama, vpletena že vso življenje, saj ustvarja že vse od svojih zgodnjih let. Poglobljeno in intenzivneje se je z njo začela ukvarjati v zadnjih letih osnove šole. Na njeno kreativnost je pozitivno vplivala tudi epidemija koronavirusa, saj je imela čas za ustvarjanje in iskanje svojega prepoznavnega sloga, ki ga sicer še ni dokončno razvila, so pa njena dela večinoma dela mešane tehnike. Rina vselej načrtuje vsako delo, ustvarjanje pa zanjo ne predstavlja le likovnega izraza, temveč tudi terapijo.

Ukvarja se z različnimi mediji, kot so fotografija, digitalna umetnost, kolaž in tudi tradicionalna umetnost. Rina je velikokrat sodelovala tudi na raznoraznih likovnih in literarnih natečajih.

Njena dela temeljijo na različnih mentalnih težavah, umetnica se v ustvarjanju poglablja v duševne, čustvene in psihične motnje in njihove posledice. Še poseben poudarek daje depresiji in anksioznosti, saj meni, da je njun izvor in vpliv zanimivo preučevati, prav tako pa pri tem lahko izhaja tudi iz sebe in s tem v svojih delih razkriva svoje mišljenje in občutenja brez uporabe besed.

Kuratorka razstave: Martina Frangež // Produkcija: Galerija Media Nox

Vabljeni na virtualni sprehod!