Majhni koraki, velike spremembe! Začni s souporabo ene same naprave in postopoma nadgradi trajnostne navade. Izkoristi prednosti skupne rabe, ker “sharing is caring”.

 TOČKA SOUPORABE NA MKC MARIBOR

Delovni čas: PON-PET, od 9:00 do 15:00 // Upravna stavba MKC Maribor, Ob železnici 16, 1. nadstropje

V prvem nadstropju upravne stavbe Mladinskega kulturnega centra Maribor (Ob železnici 16, 2000 Maribor) je vzpostavljena točka souporabe, ki omogoča brezplačno souporabo elektronskih naprav.

Za brezplačno izposojo so na voljo nekatere naprave MKC Maribor, vabimo pa tudi uporabnike, da prinesejo naprave, ki jih morda več ne potrebujejo in jih tako vključijo v sistem souporabe.

NAPRAVE ZA BREZPLAČNO IZPOSOJO*

  • prenosni računalnik HP,

  • fotoaparat SONY,

  • mikrofon DB TECHNOLOGIES,

  • diktafon OLYMPUS,

  • projektor v Kulturnem inkubatorju.

*Nekateri dodatni predmeti so namenjeni za souporabo na lokaciji Kulturnega inkubatorja (Koroška cesta 18, Maribor) in se jih ne premika (projektor, platno, ...).

POTEK IZPOSOJE: 

Točka souporabe na MKC Maribor je aktivna vsak delovni dan med 9.00 in 15.00 oziroma po prehodnem dogovoru s sodelavko Evo Žunec. Pri njej lahko tudi preverite, če je želena naprava na voljo ali izposojena in kdaj bo ponovno na voljo.

Prevzem naprave se opravi v 1. nadstropju v upravni stavbi MKC Maribor (Ob železnici 16, Maribor). Ob prevzemu se podpiše zadolžnica (osebni podatki – ime, kontakt, številka osebnega dokumenta, datuma izposoje in vrnitve).

Izposoja je za mlade do 35. leta starosti brezplačna.

 

NAMIG: v bližnji prihodnosti bomo dodajali dodatne naprave za možnost souporabe.

Če potrebuješ še kakšno informacijo več, smo na voljo.

 

UTRINKI OTVORITVE TOČKE SOUPORABE

Fotografije: Živa Mijatović


O PROJEKTU SHARING IS CARING

MKC Maribor se je za vključitev v mrežo slovenskih mladinskih centrov, ki so hkrati tudi točke souporabe, odločil na povabilo Mreže MaMa. Projekt Sharing is caring poteka v sodelovanju s podjetjem ZEOS d.o.o., in sicer v sklopu njihovega projekta Life Spodbujamo e-krožno.

Pod okriljem projekta bodo mladinski centri zaživeli kot točke souporabe, kjer si bodo mladi lahko izposodili ali skupaj uporabljali električne oziroma druge naprave ter tako krepili vrednote krožnega gospodarstva in trajnostno ravnanje. Mladi, ki sodelujejo pri vzpostavitvi točk souporabe, bodo pod mentorstvom mladinskih delavcev pridobili nova znanja in izkušnje kako krožno gospodarstvo vzpostaviti v praksi v lokalnem okolju.