Nogometniki vs. Osterreichisches Autorenfussballteam

15:30, Nogometno igrišče Športni park Tabor

NOGOMETNIKI VS. OSTERREICHISCHES AUTORENFUSSBALLTEAM

Na nogometni tekmi sta se pomerili avstrijska nogometna reprezentanca Osterreichisches Autorenfussballteam, ki jo sestavljajo literati in slovenska nogometno-umetniška reprezentanca Nogometniki oz. Football art team Slovenija. Dramatičen spopad med ekipama je po prvem polčasu prinesel izenačenje, a je v drugem polčasu premoč slovenskih Nogometnikov pripeljala do rezultata 3:1. Avstrijski gostje so ob tem slovenski ekipi tudi podelili dres s podpisi, ob desetletnici njihovega delovanja in z namenom utrjevanja prijateljskih vezi med ekipama, ki se tokrat nista pomerili prvič, ne zadnjič. Na igrišču so se pomerili: Vlado Škafar, Tadej Čater, Miha Guštin, Boštjan Narat, Goran Pakozdi, Miha Horvat, Miha Poljak, Slobodan Maksimović, Rok Vilčnik, Aljoša Ternovšek in Matjaž Pikalo iz Slovenije ter Gerhard Altmann, Martin Amanshauser, Christian Colestin, Wolfgang Ilkerl, Bernd Leutgeb, Kurt Leutgeb, Rudi Lindorfer, Paul Pechmann, Thomas Poltl, Gerhard Ruiss, Thomas Schafferer in Oliver Wenninger iz Avstrije.

Organizacija MKC Maribor v sodelovanju Športnih objektov Maribor in Avstrijskega kulturnega foruma Ljubljana.